اجبار یا درک کردن

آیا می‌دانید تنها دو کلمهٔ ساده می‌تواند طرز فکر، دیدگاه و رویکردتان را در کار یا زندگی شخصیتان تغییر دهد؟ تنها دو کلمه قدرت ایجاد شادی، بهره وری، اجرا و تغییر لحن شکایت آمیز را به قلبی سپاسگزار دارد.

اغلب اوقات چیزهایی شبیه این می‌گوییم، “من باید بچه‌ها را برای تمرین به کلاس ببرم.”؛ “من باید به این جلسه بروم.”؛ “من باید این پروژه را تمام کنم.”؛

“من باید امروز به سر کار بروم.”؛ “من باید به این مشتری برسم.”؛ “من باید این اطلاعات را با تیمم در میان بگذارم.”؛ “من باید آخر هفته برای دیدن خانواده‌ام بروم.”

ما طوری عمل می‌کنیم که گویی حق انتخابی نداریم. گویی با چک حقوق ماهیانه‌مان محبوس شده‌ایم و دنیا توقع دارد کاری را که نمی‌خواهیم انجام دهیم. ولی واقعیت این است که ما حق انتخاب داریم. ما نگرش‌ها و عملکرد‌هایمان را انتخاب می‌کنیم. ما می‌توانیم انتخاب کنیم که چطور به زندگی و کارمان نگاه کنیم. می‌توانیم بفهمیم که هر روز یک هدیه است و مجبور به انجام کاری که دلخواه‌مان نیست نیستیم.

ما می‌توانیم به زندگی در این دنیا حتی هنگامی که عزیزی را از دست می‌دهیم ادامه دهیم. ما می‌توانیم در ترافیک رانندگی کنیم در حالی که بسیاری آنقدر مریض هستند که نمی‌توانند رانندگی کنند. ما می‌توانیم به سر کار برویم در حالی که بسیاری بیکار هستند. ما می‌توانیم بر کارمندان و مشتری‌هایمان متقابلاً اثر بگذاریم و تفاوتی در زندگی‌هایشان ایجاد کنیم. ما می‌توانیم از هدایا و استعداد‌هایمان برای ایجاد تغییر در زندگی‌هایمان استفاده کنیم. ما می‌توانیم از استعداد‌ها و هدایایمان برای خدمت کردن استفاده کنیم. ما می‌توانیم سه وعده غذا بخوریم در حالی که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا گرسنه هستند. ما هر روز بر روی پروژه‌هایمان کار می‌کنیم، به تلفن جواب می‌دهیم، به مشتری‌ها سرویس می‌دهیم، در جلسات شرکت می‌کنیم، طراحی، خلق، فروش می‌کنیم تا برای روز بازی آماده شویم.

اگرچه با چالش‌هایی روبرو می‌شویم، زندگی آسان نیست ولی هر روز که بیدار می‌شویم فرصت دیگری برای آنکه امروزمان را بهتر از دیروز و فردا را بهتر از امروز بسازیم داریم. ما می‌توانیم به دیگران روحیه دهیم، به دیگران الهام ببخشیم، تشویقشان کنیم و تحت تاثیرشان قرار دهیم. ما می‌توانیم این زندگی را زندگی کنیم. بیایید بیشتر آن را با یادآوری آنکه زندگی یک هدیه است نه التزام طی کنیم.

One thought on “اجبار یا درک کردن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.