همانند یک گلف باز فکر کنید

در کتاب ” اتوبوسی به نام انرژی: ده قانون برای بالا بردن انرژی مثبت در زندگی، شغل و کار گروهی”  آمده است که چطور بعد از بازی گلف، گلف بازان معمولاً دربارهٔ ضربه‌های بدشان فکر نمی‌کنند بلکه ترجیح می‌دهند بر ضربه‌های خوبی که در آن روز داشته‌اند تمرکز کنند و آن‌ها را به خاطر بسپارند؛ افکار و احساساتی که هنگام تفکر به ضربه‌های خوبشان پیدا می‌کنند باعث می‌شود بخواهند دوباره و دوباره بازی کنند. جان گوردون نویسندهٔ کتاب اتوبوسی به نام انرژی این موضوع را با زندگی مقایسه می‌کند و اینکه چطور مردم به رختخواب می‌روند و دربارهٔ همهٔ اتفاق‌های بد زندگیشان فکر می‌کنند در حالی که باید فرضیهٔ عالی گلف را به کار ببرند و اتفاقات عالی و بی‌نظیری را که در طی روز رخ می‌دهد، در نظر بیاورند.
این فکر را در بسیاری از رویکرد‌ها ی ما در زندگی و کار مقایسه کنید. به جای تمرکز بر اتفاق خوبی که هر روز برای ما رخ می‌دهد ما اغلب دربارهٔ صد اتفاق بدی که برایمان پیش آید فکر می‌کنیم. به جای تفکر دربارهٔ موفقیت‌هایمان بار‌ها و بار‌ها به شکست‌هایمان فکر می‌کنیم. تعجبی ندارد که بسیاری از ما در زندگی و کار عقب نشینی می‌کنیم.
نکته این است که شبیه یک گلف باز فکر کنید و یک مکالمهٔ عالی را به یاد بیاورید، آنی که به ملاقاتتان انرژی می‌دهد، آنی که باعث پیشرفتتان شده بود یا لحظهٔ خاصی که لبخند زدید، خندیدید و هلهله کشیدید.
مهم نیست روز‌هایتان چقدر سخت می‌گذرد همیشه لحظهٔ مثبتی وجود دارد که می‌توانیم برای تمرکز انتخاب کنیم. نکته به یاد آوردن آنهاست، تمرکز بر آن‌ها و خو گرفتن به آنهاست. اجازه دهید آن‌ها الهام بخش شما شوند تا هر روز همانند یک گلف باز فکر کنید. ازاشتباهات زندگیتان درس بگیرید ولی بر موفقیت‌هایتان تمرکز کنید.
مطمئن باشید روزهایی پیش می‌آید که می‌خواهید تسلیم شوید ولی خاطرهٔ موفقیت و تجربیات مثبت شما را ترغیب می‌کند دوباره و دوباره برگردید. اشتباه‌تان را فراموش کنید و آنی را که درست است به یاد سپارید. به لحظاتی در زندگیتان که عالیترین اوقات را داشته‌اید فکر کنید و با انرژی مثبت، شادی و موفقیت سرخوش شوید!

One thought on “همانند یک گلف باز فکر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *