مار و پله

بازی مار و پله را که همه می‌شناسید.

این بازی کمی شبیه بازی زندگی است. مار‌ها شما را به پایین یا عقب می‌کشانند و نردبان‌ها شما را به بالا یا جلو می‌برند. در زندگی بعد از تجربه‌های سرشار از وجد و سرور در پله‌ای دیگر امکانش زیاد است که توسط ماری گزیده شوید. عکس این قضیه هم ممکن است، یعنی بعد از تجربه پس رفت و رویارویی با یک مار، حرکت بعدی شما می‌تواند شما را در پای یک نردبان قرار دهد. درابتدای مسیر، پله‌ها و مار‌ها کوچکتراند و گویی بازی هوای شرکت کننده‌ها را دارد و هرچه به سمت بالا پیش می‌روید مار‌ها بزرگتر می‌شوند و هر خطای کوچکی که در ابتدای بازی امکان داشت شما را چند خانه به عقب بکشاند در انتهای مسیر شما را چندین خانه عقب خواهد ‌کشاند و حتی شاید به اول مسیر برگردید.

گاهی از یه مار چند بار نیش می‌خوریم شاید ده‌ها بار! از بالا رفتن از پله‌ها لذت می‌بریم. گاهی خانه ها را یکی یکی طی می‌کنیم تا به خانهٔ پایانی برسیم. بعضی‌ها در خانهٔ یکی مانده به آخر باز هم نیش می‌خورند و کسی که نیش نخورد برنده است!! به هر حال در پایان روز این تعداد پله‌ها یا نردبان‌هایی که در زندگیتان با آن روبرو شده‌اید نیست که سرنوشتتان را تعیین می‌کند.

آینده شما در بازی زندگی توسط یک چیز و تنها یک چیز تعیین می‌شود؛ حرکت! فقط به پیش روید. پای یک مار توقف نکنید و تاس را به کناری نیاندازید. به حرکت ادامه دهید. دوباره بلند شوید و به حرکت ادامه دهید.

شاید لحظه‌ای برای شارژ دوباره یا حتی کمی گریه مکث کنید ولی بعد استقامت، استقامت و استقامت کنید و در طی مسیر از اشتباه‌ها یا مشکلاتتان بیاموزید، بیاموزید و بیاموزید؛ تا زمانی که به خانه پایان و پیروزی برسید.

موفق باشید.

One thought on “مار و پله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.