قدرت تشکر

قدرت تشکر
می‌خواهم درباره قدرت یک کلمه ساده با شما صحبت کنم. متشکرم.

این کلمه‌ای است که قدرت سلامتی، شادی، عملکردهای قهرمانانه و موفقیت را به ما می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد سپاسگزار شاد‌تر و دارای روابط دوستانه بهتری هستند. بر طبق تحقیقات بیان قدردانی ریتم تپش قلب را بهبود می‌بخشد و این امر کمک می‌کند استرس کم شود و تحت شرایط سخت، عاقلانه‌تر فکر و پیشرفت کنیم. از نظر فیزیولوژیکی؛ هم زمانی استرس داشتن و سپاسگزار بودن غیر ممکن است. هنگامی که سپاسگزارید جسمتان سرشار از احساسات خوب می‌شود، مغز شروع به ترشح هورمونهای اندورفین می‌کند، و این هورمون باعث بالا رفتن انرژی و روحیه شده و هورمونهای استرس را نابود می‌کند.
قدردانی برای سلامتی محیط کاری نیز ضروری است. در حقیقت دلیل اینکه چرا افراد کارشان را درست انجام نمی‌دهند به این دلیل است که آن‌ها احساس می‌کنند ازکارشان قدردانی نمی‌شود. یک متشکرم ساده و نشان دادن قدردانی می‌تواند تفاوت‌های زیادی ایجاد کند.
سپاسگزاری مثل ماهیچه است. هر چه بیشتر تمرین کنی قوی‌تر می‌شود. این هم ۴ روش برای تمرین سپاسگزاری برای هر روز از سال:

۱.     پیاده روی سپاسگزاری انجام دهید- در کتاب اتوبوس انرژی جان گوردون درباره آن صحبت کرده است. ۱۰ دقیقه در روز را به این امر اختصاص دهید. هرآنچه که به خاطرش سپاسگزارید را بیان کنید. پاهایی برای راه رفتن، چشم‌هایی برای دیدن، خانواده‌ای پشتیبان…. این کار ما را برای داشتن روزی مثبت آماده می‌کند.
۲.     شکرگزاری در هنگام غذا خوردن- هنگام غذا خوردن تشکر کردن را فراموش نکنید.
۳.     نامه قدردانی بنویسید – مارتین سلیگمن پدر روان‌شناسی مثبت پیشنهاد می‌کند که ما نامه‌ای حاکی از قدردانیمان نسبت به شخص خاصی بنویسیم. تحقیقات او نشان می‌دهد کسانی که این کار را انجام می‌دهند طی یک ماه بعدی شادترند و کمتر دچار استرس می‌شوند.
۴.     در محیط کاری از کلمه متشکرم زیاد استفاده کنید- به همکاران و افراد تیمتان با نشان دادن اینکه قدردان کارشان هستید، انرژی دهید. تشکر از مشتری‌هایتان فراموش نشود.
من هم به خاطر خواندن این مطلب از شما تشکر می‌کنم.

2 thoughts on “قدرت تشکر

 1. pozycjonowanie stron says:

  I suppose you cash in on various interesting elements. Not too many persons would certainly think with this your path you may performed. Now i’m definitely satisfied that you have a lot of regarding this subject matter that was revealed and you just made it happen and so well, with so greatly group. Remarkable just one, guy! Absolutely wonderful issues below.

 2. من کتاب شانس ، رو خوندم واقعا تاثیر گذار بود

  لطف میکنید چندتا کتاب خوب به من معرفی کنید ، به صورت داستان باشه ، تاثیرش بیشتره

  سپاس گذارم
  پاسخ: کتابهای مارک فیشر همگی به صورت داستان و از جنبه ی روانشناسی هستند.وکتاب حکایت آنه دلسرد نشد او جزء بهترین کتابهای اوست.
  کتاب کافه چرا هم بسیار تاثیر گذار است.
  کتابهای اگ ماندینو و پائولو کوئیلو نیز بسیار آموزنده هستند.
  از کتابهای ترجمه شده من کتابهای اندی اندروز و جان گوردون کتابهایی در زمینه داستان و از جنبه ی روانشناسی هستند.
  کتاب نوشته ی خودم حکایت آدم نیز داستان ولی از جنبه روانشناسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *