وقتی فقط ۵ دقیقه مانده تا معجزه رخ دهد، متوقف نشوید!

آیا احساس می‌کنید به وضعیت ناراحت کننده‌ای در زندگیتان رسیده‌اید؟
اگر مشکلات زندگی شما را به زانو در آورده است، این داستانی است که به شما می‌آموزد می‌توانید خودتان را تکان دهید و بلند شوید! در تبدیل تهدید به فرصت‌، از ضعیف‌ترین موجودات نیز می‌توان الهام گرفت.

قاطر پیری داخل گودال عمیقی می‌افتد.  قاطر به امید کمک به بالا نگاه می‌کرد و عرعرش همه جا را فرا گرفته بود. کشاورزی که صاحبش بود صدای عرعر ناامیدانه او را می‌شنود. کشاورز بعد از آنکه به دقت موقعیت را بررسی می‌کند متوجه می‌شود گودال عمیق است و قاطر سنگین. می‌دانست بیرون آوردن قاطر پیر اگر ناممکن نباشد بسیار سخت خواهد بود و قاطر پیر ارزشش را ندارد. کشاورز تصمیم گرفت حیوان را در‌‌ همان گودال مدفون کند، به این ترتیب دو مشکل را حل می‌کرد: قاطر پیر را از درد و فلاکت نجات می‌‌داد و گودال را هم برای همیشه پر می‌‌کرد. بنابراین او همسایه‌هایش را برای کمک خبر می‌کند و ماجرا را برای آن‌ها تعریف می‌کند. بیل‌های پر از خاک یکی پس از دیگری بر سر قاطر می‌ریخت. در ابتدا قاطر پیر آشفته‌تر می‌شود و بیشتر سرو صدا بر پا می‌کند. ولی‌‌ همان طور که کشاورز و همسایه‌هایش با بیل روی او خاک می‌پاشیدند ناگهان فکری به ذهنش رسید. هر بار که آن‌ها بیل پر از خاک را بر سرش می‌ریختند، به سادگی خودش را تکان می‌داد وبلند می شد!
در حالی که آن‌ها خاک بر سرش می‌پاشیدند او خودش را تشویق می‌کرد: «خودت را تکان بده، بالا‌تر برو؛ خودت را تکان بده ، بالا‌تر برو؛ خودت را تکان بده، بالا‌تر برو!» هر لحظه عمق گودال کمتر می‌شد و او به سطح زمین نزدیک‌تر. اگر چه کاملا خسته و کثیف شده بود، اما زنده بود و پیروزمندانه به بالای گودال رسید.

نتیجه اخلاقی داستان: وقتی فقط ۵ دقیقه مانده تا معجزه رخ دهد، متوقف نشوید!
فرقی ندارد چه قدر شرایط بد به نظر می‌رسد همیشه امید وجود دارد. هنگامی که اتفاقات غیر منتظره پیش می‌آید می‌توانید به عنوان فرصتی به آن نگاه کنید.
صرفنظر از هر موقعیتی در زندگی، همیشه راهی برای تکان دادن خودتان و بلند شدن،  وجود دارد. سخت است ولی ارزشش را دارد. پس منتظر چه هستید؟ برخیزید و شروع کنید.

instagram: firoozeh_mehrzad

One thought on “وقتی فقط ۵ دقیقه مانده تا معجزه رخ دهد، متوقف نشوید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.