۲.قانون پاداش

همان طور که در پست قبلی دربارهٔ قانون اول رسیدن به موفقیت نجومی، اشاره شده در کتاب بلند پرواز توضیح دادم قانون ارزش مشخص می‌کرد که چه قدر شما ارزشمندید؛ در واقع سزاوار چه میزان درآمد هستید و موفقیت بالقوه شما برای کسب درآمد چقدر است.
ولی قانون دوم است که مشخص می‌کند واقعاً چه مقدار می‌توانید درآمد داشته باشید.
درآمد شما با تعداد افرادی که به آن‌ها سرویس می‌دهید و نوع خدمات خوبی که به آن‌ها ارائه می‌کنید نسبت مستقیم دارد. یا این گونه بگویم، پاداش شما به طور مستقیم متناسب با تعداد افرادی است که زندگیشان را تحت تاثیر قرار می‌دهید.
تا حالا به این فکر کرده‌اید که چرا ستاره‌های سینما و ورزشکاران قهرمان چنین دستمزد بالایی دریافت می‌کنند. یا چطور مدیران و بنیانگذاران شرکت‌ها می‌توانند بدون دردسر بالا‌ترین امکانات و دستمزد را داشته باشند. این مسئله مربوط به ارزششان نیست بلکه به نسبت تاثیرشان بر دیگران مربوط می‌شود. دو چیز خارق العاده دربارهٔ این موضوع وجود دارد. اول، چون شما سطح پاداشتان را مشخص می‌کنید پس تحت کنترل شماست. بنابراین اگر می‌خواهید موفق‌تر شوید، راهی برای خدمت به مردم بیشتری پیدا کنید. و دومی، هیچ محدودیتی در آنچه به دست می‌آورید وجود ندارد، چون شما می‌توانید همیشه افراد بیشتری برای خدمت به آن‌ها پیدا کنید. یعنی هر کسی می‌تواند موفق باشد، چون همه می‌توانند به دیگران کمک کنند.

One thought on “۲.قانون پاداش

  1. با نسبت تاثیر و ارزش موافقم..میتونیم بگیم ارزشمند بودن لازمه ولی کافی نیست..تاثیر گذاری بر روی افراد اونو کامل میکنه ..مرسی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.