۴.قانون اعتبار

حالا می‌رسیم به چهارمین قانون موفقیت نجومی ذکر شده در کتاب بلند پرواز:

۴: قانون اعتبار

گرانبها‌ترین چیزی که شما در معرض نمایش می‌گذارید خود وجودیتان است.
به خاطر بسپارید؛ فرقی ندارد چه آموخته‌اید، چه مهارتی دارید یا در چه موقعیتی هستید. مهم مزیت فردی شما است. گرانبها‌ترین چیزی که در معرض نمایش می‌گذارید، خود وجودی‌تان است. برای رسیدن به هر هدفی حداکثر به ده درصد مهارت فنی و نود درصد مهارت‌‌های فردی نیاز است.
ریشهٔ مهارت‌های فردی افراد چیست؟ ارتباط با مردم؟ دریافت علاقهٔ مردم؟ شنونده خوب بودن؟ این چیز‌ها امیدوارکننده است، ولی اصل نیستند. اصل این است که شما که هستید. آن با شما آغاز می‌شود. تا زمانی که تلاش می‌کنید شخص دیگری باشید یا رفتار و کردار دیگران را تقلید می‌کنید امکان رسیدن به خواسته‌هایتان را فراهم نمی‌کنید. فرقی ندارد چه می‌فروشید، آنچه واقعاً در معرض نمایش می‌گذارید خودتان هستید.
می‌خواهید خصوصیت مردمان بزرگ را بدانید؟ پس شخصیت خودتان را داشته باشید. این‌ کار ده هزار بار با ارزش‌تر از همه تکنیک‌های به ثمر رساندن یک معامله است که  حال ابداع  شده  و در آینده خواهد شد. آن اعتبار نامیده می‌شود. در مقام یک خواهر، برادر، همسرو… یاد گرفتید که چطور یک دوست خوب باشید. چطور کاری کنید که مردم درباره‌اش احساس خوب داشته باشند. دقیقاً این‌‌ همان چیزی است که تجارت و همه افراد خواهان آن هستند به واقع همیشه اینگونه  بوده و خواهد بود.

2 thoughts on “۴.قانون اعتبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *