۵: قانون پذیرش

دریافت، پاسخ طبیعیِ بخشش است. اگر ببخشید و سعی کنید بازخورد آن را متوقف کنید، همانند پادشاهی هستید که جزر و مد را تماشا می‌کند و فرمان می‌دهد پایین برود ولی بالا نیاید تا به وسعت سرزمینش اضافه شود. اما آب دوباره بالا خواهد آمد. دقیقاً مثل قلب که هربار خون را به بدن شما پمپ می‌کند مجدداً‌‌ همان مقدار خون را می‌گیرد یعنی بعد از هر تپش مجبور به تپش دیگری است.
در سراسر دنیا انسان‌ها اکسیژن تنفس می‌کنند و دی اکسید کربن باز می‌گردانند، در قلمرو حیوانات نیز چنین است، همزمان با آن در سراسر دنیا میلیارد‌ها موجود زنده دیگر که عضو گروه گیاهان هستند عکس این عمل را انجام می‌دهند. آن‌ها دی اکسید کربن را تنفس می‌کنند و اکسیژن باز می‌گردانند. آنچه آن‌ها بیرون می‌دهند، ما دریافت می‌کنیم. و آنچه ما بیرون می‌دهیم آن‌ها دریافت می‌کنند.
و این موضوع ما را به قانون پنجم رسیدن به موفقیت نجومی، اشاره شده در کتاب بلندپرواز، می‌رساند:

قانون۵: هر چیزی قابل ارائه خواهد بود، چون دریافتی در بردارد.
همهٔ داده‌ها در جهان سبب موفقیت نمی‌شود و نتایجی را که می‌خواهید خلق نمی‌کند مگر اینکه شما بخواهید و قادر به دریافت در آن سطح باشید. چون اگر شما به خودتان اجازه دریافت ندهید و هدایای دیگران را رد کنید، جریان را می‌بندید. به این دلیل است که بشر با میل به دریافت متولد می‌شود. طبیعت انسان این گونه است. راز جوانی، پرطراوت و زنده ماندن در زندگی، مستلزم حفظ آن ویژگی‌های باارزش است که در زمان کودکی داشتیم. ولی چرا امروز ما آن ویژگی‌ها را رد می‌کنیم؟ داشتن رویاهای بزرگ، کنجکاوی و باور خودتان- با زنده نگاه داشتن ویژگی‌های آن دوران همچنان آرزومند و مشتاق دریافت هستید.
در حقیقت همهٔ آن چیزهایی که اشاره کردم«داشتن رویاهای بزرگ، کنجکاوی و باور خودمان»  جنبه‌هایی از پذیرا بودن است. آن‌ها وسیله‌ای برای دریافت هستند، با آغوش باز آماده دریافت باشید…

 

2 thoughts on “۵: قانون پذیرش

  1. سلام من هم خیلی خوشحال شدم فکر کنم بشناسمتون فیروزه خانوم متاسفانه سعادت نداشتم کتابهای ترجمه ی شما رو خوونده باشم اما از این به بعد بیشتر دقت می کنم ومی خرم و می خونمشون اسمهاش رو از توی سایتتون نگاه کردم شما هم موفق باشید

    پاسخ: ممنون. لطف دارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.