اصولی که باید با آن زندگی کرد

در سال‌های اخیر قانون جذب سر و صدای زیادی به راه انداخته که بخش اعظم آن مدیون فیلم و کتاب راز است. خب، بسیاری آن را باور و سعی کردند طبق قوانین آن عمل کنند، بعضی‌ها به نتیجه رسیدند و تعدادی نه. قصد دارم از کتاب ثروت هماهنگ نوشتهٔ جیمز آرتور ری برای توضیح قانون جذب و طرز عمل آن استفاده کنم و به فرمول سری خودم برسم. خوشحال می‌شوم همراهی‌ام کنید.
آسان‌ترین مرحله، نیت: دربارهٔ آنچه می‌خواهید شفاف باشید. نیتتان را در زمان حال بکار ببرید. من با این جمله آغاز می‌کنم: «خدا را شکر می‌کنم که من… هستم.»؛ «خدایا به خاطر داشتن…. شکرگزارت lستم.» طوری که گویی قبلاَ به آن دست یافته‌ام.
در کتاب ثروت هماهنگ به این نکته اشاره شده که برای خودتان صفحهٔ رویاهاییتان را بسازید. تصاویر من در پوشه‌ای در کامپیوترم حاوی تصویری از خودم در خوشحال‌ترین وضعیت ممکن در طبیعت با کسانی که دوستشان دارم و تصویری از شخصی کاملاً غریبه که خوشحالی از چشم‌هایش می‌بارد. تصویر مناطق زیبایی از طبیعت که از تماشای آن احساس خوشی و لذت می‌کنم. کتابخانهٔ زیبایی که قصد دارم داشته باشم… است. پیشنهادم این است صفحهٔ رویا‌هایتان حالاتی از احساس خوشحالی را نشان دهد.
می‌گویند کائنات محدودیت ندارند ولی ذهن من دارای محدودیت است. لااقل من هنوز به آن درجه نرسیده‌ام که بخواهم در صفحهٔ رویا‌هایم داشتن قصری را تصور کنم. آخه در مرحله بعدی اقداماتی که باید برای به دست آوردنش انجام دهم برایم جای سوال دارد. نمی‌دانم چرا ور ایراد گیر ذهنم بهم این اجازه را نمی‌دهد. قصد دارم با همین موارد به قول خودم معقول، قانون جذب را امتحان کنم. در پست بعدی بیشتر توضیح می دهم.

2 thoughts on “اصولی که باید با آن زندگی کرد

  1. منم راجع به این موضوع چند کتاب خوندم .ولی تا بحال عمل نکردم بهش فقط یکبار بر اساس تصورم چیزی رو پیدا کردم .به هر حال ممنونم از مطالب خوبتون
    پاسخ: ثابت شده که قانون جذب حقیقت داره ولی خب، عمل در راستای آن و باور مطلق آن کاری سخته. هنوز ذهنمان نمی تواند قبل از به دست آوردن چیزی لذت داشتن آن را تصور کند تا به آن برسد. شاد باشی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.