بیا نور من باش

جک کانفیلد در فیلم راز در مورد تجربهٔ رانندگی در شب صحبت می‌کند. در حالی که چراغ اتوموبیل فقط تا شعاع هفتاد متری را روشن می‌کند اگرچه نمی‌توانید تمام مسیرتان را ببینید، همین مقدار کم برای آنکه به سوی جلو حرکت کنید کافی است. در زندگی هم همینطور است کار شما این است که آن نور را دنبال کنید و در راستای رسیدن به خواسته‌تان گام بردارید.
۳. بدون تنش:‌‌ رها کنید و آرامش داشته باشید. همین طور که در راستای هدفتان گام بر می‌دارید با خودتان راحت باشید و اطمینان کنید که موانع موجود را کنار زده‌اید.
سری راماکریشنا راهب هندی قرن نوزدهم می‌گوید: «بادهای لطف و رحمت خداوند همیشه در حال وزیدن است، ولی تو باید بادبان‌ها را بالا بکشی.» ما به قدری سعی در کنترل همه چیز در زندگیمان داریم که از یاد می‌بریم قدرت عظیمی که به آن ایمان داریم، می‌تواند همه چیز را درست کند. در حالی که تلاشتان را می‌کنید به قدرت پروردگار ایمان و اعتماد داشته باشید و مطمئن باشید که همه چیز به خوبی پیش می‌رود. اعتماد کردن و سپردن همه چیز به خداوند، آرامش و رهایی بسیاری به شما می‌بخشد.

2 thoughts on “بیا نور من باش

 1. one night says:

  صبح بخیر و ممنون
  یکی از مشکلات من این است که نمی دانم این همه تلاشم را به چه کسی باید تقدیم کنم؟
  من می روم اما نمی دانم برای چه و چرا. هر کس در زندگی باید هدفی داشته باشد. من الان برای دکترا آماده می شوم و در آستانه شروع یک شغل علمی جدی هستم. همه چیز به نظر مرتب است اما من به نظرم ریشه ندارم. یعنی ماشین را سوارم اما نمی دانم در کدام جاده پیش می روم و به چه سمتی. فقط می دانم دارم پیش می روم و ظاهرا با موفقیت.
  آیا باید برای خدا باشد کارهایم؟ او که بما احتیاجی ندارد.
  برای آدمها باشد؟ آدمهایی که خودشان به فکر خودشان نیستند و هر چقدر برایشان تلاش می کنی، دوباره بر می گردند سرجای اولشان؟
  برای خودم باشد؟ چرا نباشد؟ چرا پس من انگیزه ای برای خودم ندارم؟
  آرزویم این است که کشورهای مختلف را ببینم. شاید این تنها انگیزه ای باشد که برایش تلاش می کنم. اما باز هم نه چندان قوی.چرا؟ نمی دانم.
  جایی خواندم که آقایی در مورد بازی پسرهای نوجوانی میگفت آمده بودند ببرند نه مثل ما که با هر شکست خودمان را می تکانیم و می گوییم با تجربه تر شدیم. فکر کنم این بالا و پائین شدنها جاه طلبی را در من از بین برده.فکر می کنم این همه تلاش لطفی ندارد. چیزی در حد متوسط باشد کافی است.
  پاسخ: سلام و وقتت به خیر. همه ی ما در زندگی هایمان دچار فراز و نشیب هستیم. باور کن خود من همین حالا دارم سعی می کنم از دره بیرون بیایم. پس ببین در همین شرایط هم می شود مثل من خوش بین باشی و از موفقیت بگویی. از نظر من شما انسانی هستی با توانایی کامل، این چیزی نیست که از پسش بر نیایی. هیچ کس نمی تواند مانع قوه ی تخیل تو شود، مگر خودت مانع شکل گیری انها شوی. موفقیت هایت با خواسته هایت بر آورده می شوند. بدان چه کسی هستی. به کاری که انجام می دهی اعتقاد داشته باش. خودباوری ربطی به سرنوشت ندارد، کاملاً بستگی به خودت دارد. شاد باشی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.