بازی برای برنده شدن

همهٔ ما در برهه‌ای از زندگیمان هیچ ترسی نداشتیم. شاید هنگامی که دبیرستانی بودیم، احساس می‌کردیم کاری وجود ندارد که نتوانیم انجام دهیم. هیچ هدفی برایمان دست نیافتنی نبود. ما یک نیروی غیر قابل توقف بودیم که به هرچیزی که فکر می‌کردیم برایمان مهیا بود.  با گذشت زمان، دنیا به ما ثابت کرد که اغلب موارد نمی‌توانیم آنچه را که می‌خواهیم به دست آوریم. دیگران به هدف‌های  ما خندیدند و سعی کردند متقاعدمان کنند به دنبال رویا‌هایمان نرویم.

آن‌ها گفتند:” دیوانه شده‌اید؟ خیلی سخت است. اصلاً چرا باید این کار را انجام دهید؟ ” آن‌ها طوری عمل می‌کنند که گویی رویا‌ها برای دیگران است و برای افرادی مانند ما نیست. آن‌ها با انرژی منفی شان  ما را احاطه  و سعی می‌کنند ترس و ناامنی‌های خود را به ما القا کنند. ما نه تنها کلمهٔ «ترس» را درک بلکه آن را تجربه نیز کرده‌ایم.

بسیاری از ما آنقدر نگران از دست دادن داشته‌هایمان هستیم که به دنبال خواسته‌هایمان نمی‌رویم. ما نقشمان را در زندگیمان ایمن بازی می‌کنیم و آنقدر سفت به وضع موجود می‌چسبیم که هرگز آنچه را می‌توانست پیش بیاید تجربه نمی‌کنیم. ما شکاک‌ها را باور می‌کنیم و امکان اینکه حتی یک قدم به سمت رویاهای مان برداریم از دست می‌دهیم.

همان طور که جان گوردون در کتاب قواعد بازی در زندگی: آنچه بهترین ها بهتر از هر کس دیگری انجام می‌دهند می‌گوید: در حالی که سعی داری بهترین شوی با گرفتاری‌ها و فشارهای زیادی از دنیای بیرون و صداهایی ناشی از نبود اعتماد به نفس، از درونت روبه رو می‌شوی، باید یاد بگیریم ترس را کنار بزنیم، باید بر ترس‌مان غلبه و طرز فکر «بازی برای برای برنده شدن» را برگزینیم.

موفقیت به معنای به دست آوردن است. برای برنده شدن به تعهد نیاز داریم. حتی اگر موفق نشدید، هرگز تسلیم نشوید واجازه ندهید اهداف و رویا‌هایتان بمیرند. کسانی که برای برنده شدن بازی می‌کنند می‌دانند که موفقیت به آسانی به دست نمی‌آید.

موانع و چالش‌ها بخشی از زندگی هستند. موانع به منظور بر طرف کردن هستند. همهٔ آن‌ها بخشی از بازی زندگی هستند و افرادی که برای برنده شدن بازی می‌کنند موفق می‌شوند و هرگز تا زمانی که بازی به پایان نرسد تسلیم نمی‌شوند.

instagram: khoshbakhti.ir

2 thoughts on “بازی برای برنده شدن

  1. nazgol says:

    بعضی وقتها اینقدر این انرژی منفی زیاده که واقعا با اینکه مطمئنی کار سختی هم نیست ولی بازم پاپس میکشی..):

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.