درمانگر

تا حالا کتابی خوانده‌اید که آرزو می‌کردید حقیقت داشته باشد؟ این آرزویتان در مورد درمانگر به حقیقت می‌پیوندد. داستانی لذت بخش دربارهٔ زیر دریایی‌های آلمانی، نازی‌ها، راز، دسیسه و عشق. همهٔ این اتفاقات در جنگ جهانی دوم در سواحل ایالت آلابامای آمریکا رخ می‌دهد.
جدا از همهٔ زیبایی خواندن یک داستان واقعی، پیغامی که در این داستان نهفته شده، ارزشمند است.
علی رغم اینکه می‌توان گفت درمانگر: داستانی پر رمز و راز دربارهٔ حقیقت زندگی داستانی عاشقانه بین دو نفر است، ولی عشق در چارچوب جامعه شکوفا می‌شود و بر جامعه تأثیر می‌گذارد و از آن تأثیرمی‌پذیرد. درواقع یک داستان عاشقانه معمولی نیست یا شاید بهتر است بگویم عشق در درمانگر معنایی دیگر دارد. پس توقع یک داستان عاشقانه از نوع معمولش را نداشته باشید.
داستان درمانگر اندی اندروز را خیلی دوست دارم. آنچه باعث می‌شود بیشتر دوستش داشته باشم این است که داستانی بر اساس واقعیت است، در زندگی واقعی رخ داده و همهٔ روابط‌ها در متن جامعه شکل گرفته‌اند. از تاریخ سخن می‌گوید. تاریخی که من و حتی اکثرآمریکایی‌ها از آن بی‌خبر بودند.
درمانگر ما را به زندگی انسان‌های خارق العاده‌ای از زمان حال و نیز سال ۱۹۴۰ وارد می‌کند. هنگامی که با این انسان‌های خارق العاده آشنا می‌شویم دربارهٔ چالش‌هایی که در زندگی داشته‌اند نیز می‌آموزیم. خواندن زندگی این آدم‌ها واقعاً الهامبخش است. دانستن اینکه چطور این افراد بعد از همهٔ اشتباهات و گرفتاری‌هایی که داشته‌اند می‌توانند یکدیگر را ببخشند، خارق العاده است.
سرشار از هیجان است. درمانگر همهٔ خصوصیاتی را که یک کتاب عالی باید داشته باشد، دارد: عشق، کمی راز، اصول زندگی، حقیقت و هیجان. خواندنش باعث تجربه‌ای خاص می‌شود، شاید اشک بریزید ولی این اشک‌ها هم اشک شوق است و هم اشک غم.

instagram: khoshbakhti.ir

2 thoughts on “درمانگر

  1. nazgol says:

    چه آدرس خوبی بود کلی کتاب از توش پیدا کردم 🙂

    پاسخ: آره فرصت خوبیه برای تهیه کتاب. با افتخار می گم ۹۰ درصد کتابهای موجود در آنجا را دارم و خوانده ام. فقط داستانهای ایرانی را نخوانده ام. میانه ی خوبی با داستانهای ایرانی ندارم. سبک کتابهای مستور و زویا پیرزاد را دوست دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *