رکن دوم: ارتباط

اشاره شده در کتاب ثروت هماهنگ نوشتهٔ جیمز آرتور ری

برای ایجاد یک رابطهٔ سالم با خود و دیگران، نیازمند این هستید که سه سطح از ارتعاش را که میدانی از نیت و جذب ایجاد می‌کند، دریک مسیر قرار دهید.
خویش بینی (فکر می‌کنم)
خود باوری (احساس می‌کنم)
اعتماد به نفس (عمل می‌کنم)

اگر در رکن مالی طرحی کلی ارائه داده‌اید، پس انرژی ارتعاشی را فعال کرده‌اید. آیا دائماً مطالعه می‌کنید و خود را در هر آنچه برای شما ارزش و قدرت می‌آورد، غرق می‌کنید و به هر قیمتی که شده از هر چیزی که باعث تضعیفتان می‌گردد اجتناب می‌کنید؟ آیا بر روی موضوعات تعیین شده روزانه‌تان کار و از زمانتان استفاده مناسب می‌کنید؟ همهٔ این کار‌ها قسمتی از مراقبت از خود و بالا بردن انرژیتان است.

بهترین روابط بین افرادی با انرژی مشابه شکل می‌گیرد. دربارهٔ این موضوع فکر کنید که چه قدر شما، دوست صمیمی، همسر و شریکتان همانند هم هستید. این افراد به دانه‌هایی که ما در خودمان پرورش داده‌ایم، اشاره می‌کنند. آن‌ها خوبی، بدی و بی‌تفاوتی را به ما انعکاس می‌دهند.
مردم نمی‌توانند با شما رفتاری بهتر از آنچه با خود دارید داشته باشند. پس شصی که دوست دارید عاشق شما شود باشید.
بنشینید و همه خصوصیاتی که می‌خواهد همسر یا دوست رویاییتان داشته باشد، بنویسید. دوست داشتنی، خوش صحبت، خوش خلق، خوش تیپ، صادق، پرکار….
حالا به لیست خود برگردید و کسانی از اطرافیانتان که همین حالا دو یا چند خصوصیات از لیستتان را دارا هستند بنویسید. جلوی هر نام خصوصیات آن فرد را بنویسید. مثلاً خواهر یا یکی از دوستانتان شوخ طبع هستند. بهترین دوست اینترنتی تان خوش صحبت است. مربی ورزشتان خوش تیپ و….
ولی شما همهٔ این خصوصیات را در یک فرد می‌خواهید؟
اگر برای داشتن این روابط سپاسگزار نباشید، همهٔ آن خصوصیات را در یک نفر پیدا نخواهید کرد. در حقیقت تمرکز شما بر آنچه وجود ندارد پیغام می‌فرستد و آن را از شما دور نگه می‌دارد. اگر این دنیای ارتعاشی باشد و شما تمرکزتان بر کمبود‌ها، یعنی چیزی که وجود ندارد، چه طور می‌توانید جذبش کنید؟ برای آنچه دارید سپاسگزار باشید و توجه‌تان را به همهٔ خوبی‌ها و خصوصیات مثبت بگذارید. در نتیجه اگر بخواهید همهٔ آن خصوصیات را دریک شخص پیدا کنید، می‌توانید. توجه داشته باشید که بر چه چیزی تمرکز می‌کنید. به جای کم ارزش شمردن، قدردانی و سپاسگزاری را تمرین کنید، به خواسته‌تان می‌رسید.

3 thoughts on “رکن دوم: ارتباط

  1. nazgol says:

    میدونی فیروزه جان یه کمی هم به اخلاق آدم بستگی داره …معمولا آدمای کمالگرا یا خیلی منظم تابع اصل ” یا همه یا هیچ ” هستند واین خیلی بده .من خودم یه شاهد زنده ی این ماجرام .همون افراط و تفریط.

  2. درنا کوچولو says:

    باید مراقب ِ ” مراقبت از خود و بالابردن انرژی بود ” اممم نمی دونم بگم یا نه ولی این مفاهیم عمیقا درسته ها اما نمی دونم نمی دونم چرا این کلید ها گاهی تو روزانه ها گم میشه یا من گم می کنم !!
    توصیه ایی ندارید که از کجا یه جاکلیدی گیر بیارم (: ؟ سوالم لحن مطایبه داره ولی واقعا جدیه فیروزه بانو ی عزیز
    پاسخ: کتاب کلید نوشته ی جو ویتال را بخوان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.