قیاسی سرگرم کننده ولی مفید برای افرادی که عمیقا توسط شخصی دیگر آسیب دیده‌اند

وقتی شخصی عمیقاً باعث آزرتان می‌شود تلخی، رنجش، افسردگی و تسلیم شدن وسوسه انگیز است.
این خاموشی روحی من را به یاد فیلم‌های وحشتناک زامبی می‌اندازد. می‌دانید که بر پایهٔ این داستان‌ها، زامبی‌ها (مرده‌های متحرک) – اغلب در تاریکی- با گاز گرفتن و وارد کردن بزاق خود به بدن قربانیانشان آن‌ها را همانند خود به یک مرده متحرک تبدیل می‌کنند. یک گاز، این افراد بی‌گناه را به مرده‌های متحرک تبدیل می‌کند. گویی روحشان را از دست داده‌اند. آن‌ها مشتاق گذراندن زمانشان در تاریکی می شوند و می‌خواهند دیگران را هم گاز بگیرند.
به این ترتیب اگر شما توسط یک زامبی گاز گرفته شدید، ملحق شدن به جمعیت زامبی‌ها: نادیده گرفتن روحتان، اندیشه‌های تاریک و گاز گرفتن شخصی دیگر وسوسه انگیز به نظر می‌رسد. خصوصاً گاز گرفتن آن زامبی‌ای که  شما را مبتلا کرده است!
هنگامی که یک زامبی گازتان گرفت شما هم می‌توانید همانند یک زامبی رفتار کنید. ولی باید مقاومت کنید! باید روحتان را زنده نگه دارید!
چطور؟
ابتدا، باید با نور روبرو شوید- جایی که عشق، بخشش، آرامش، ایمان، شادی و رشد یافت می‌شود. این نور‌‌ همان چیزی است که روح را زنده نگه می‌دارد و شما را از تبدیل شدن به یک زامبی با روح مرده، بی‌اختیار و از خود بی‌خود شده باز می‌دارد.

یک زامبی نمی‌تواند در نور زنده بماند. زامبی‌ها – با روحی مرده – در تاریکی زندگی می‌کنند.
ولی یک انسان موفق، شخصی است که حق دارد کمی تلخی، رنجور و افسرده باشد با این‌حال زنده می‌ماند و به معنای واقعی زندگی می کند.
یکی از بزرگ‌ترین منابع نور که باعث زنده ماندن روحتان می‌شود، چیست؟
عشق به خود.
یکی از بزرگ‌ترین منابع عشق به خود چیست؟
بخشش.
و این بخشش می‌تواند با بخشش خود، برای گاز گرفته شدن توسط یک زامبی بدون روح آغاز شود.
با این همه، احتمال دارد زامبی‌ای که شما را گاز گرفته دقیقاً یک زامبی نباشد. شبیه فیلم‌های وحشت، اغلب این زامبی‌ها روح‌های پست تری دارند و اغلب تظاهر به داشتن روح کاملی مثل افراد نرمال می‌کنند!
بعد از اینکه زامبی‌ای که شما را گاز گرفته بخشیدید به یاد داشته باشید آن زامبی سم خود را وارد سیستم شما کرده است. بخشیدن او کمک می‌کند مطمئن شوید روحتان نمی‌میرد.
بخشیدن آن زامبی شما را مطمئن می‌کند اشتیاقی به داشتن افکار تیره و تار ندارید.
بله بخشش واقعاً سم ناشی از گاز گرفتن زامبی را از سیستم شما پاک می‌کند.
بخشش در واقع عشق به خود است.
انگیزهٔ خوبی برای تشویق به بخشش زامبی تان می‌خواهید؟
به خودتان یاد آور شوید که آن زامبی احتمالاً به خاطر سم ناشی از یک زامبی دیگر، یک زامبی شده. برای این زامبی‌ها دلسوزی کنید- بدانید که آن‌ها باید با روحی بسته بر روی زمین زندگی کنند و هرگز رقص واقعی روح شان و درخشش نور عشق، بخشش، آرامش، ایمان، شادی و رشد را تجربهٔ نمی‌کنند.
اگر تازگی‌ها توسط یک زامبی گاز گرفته شدید، با خودتان عهد کنید برای نجات این سیاره از گرفتار شدن توسط زامبی‌ها، آنچه را که می‌توانید انجام دهید و حداقل خودتان یک زامبی نشوید.
رایحه زندگی را به روحتان برگردانید. به روحتان کمی عشق بورزید و اجازه دهید نور عشق، بخشش، آرامش، ایمان، شادی و رشد به روحتان بتابد.

4 thoughts on “قیاسی سرگرم کننده ولی مفید برای افرادی که عمیقا توسط شخصی دیگر آسیب دیده‌اند

 1. درنا کوچولو says:

  چه تعبیر جالبی ! خیلی خوبه … فکر کن ، با خودت تکرار می کنی اون یه زامبی بی نواست باید بخشیده بشه …. وای خیلی اثر بخشه اما یه سوال ، آیا صرفا ببخشیم یا رفتار ناشی از عدم رضایت یا حتی تنبیهی هم داشته باشیم ؟ گاهی طرف مقابل بخشش ما رو به حساب بُرش ِ قدرت روحی خودش میذاره .
  و سوال دیگه اینکه چه جوری حالیش کنیم زامبی شده و باید از جلد زامبی در بیاد ؟
  سوال آخر : اصلا ما چنین وظیفه ایی داریم ( در ارتباط با سوال دوم )
  پاسخ: واقعاً سخته نمیشه گفت تنبیه یا درگیری با چنین افرادی درسته برنارد شاو میگه: “من با خوک درگیر نمی‌شوم چون هم مرا به لجن می‌کشد و هم او از این کار لذت می‌برد” بخشش زامبی به معنی پذیرفتن هرآنچه او با ما کرده و فراموش کردن آن نیست. این هدیه ای است که به خودت می دهی تا به قلبت فرصت دهی از سم رنجش و عصبانیتی که آن را فرا گرفته رها شود. من فکر می کنم آن فرد هنوز یک زامبی است و باید فاصله تان را با او حفظ و از خودتان در مقابل او حفاظت کنید. بسته به نوع رابطه ممکن است گاهی نشود کاملاً از ارتباط با او دوری کنی گاهی ممکن است از عزیزانت باشد ولی به هر حال باید مراقب باشی نمی دونم درسته یا نه ولی این نظر شخصی منه. برای آنکه یک شخص دیگر زامبی نباشد اول باید خودش بخواهد شاید از نظر او شما هستید که با او تفاوت دارید و فکر کند مشکل از شماست باید دید آیا می‌شود به چنین فردی کمک کرد یا نه…

 2. درنا کوچولو says:

  ممنونم به خوبی برام بازش کردین می بخشیم و فاصله می گیریم بسته به امکان ذهنی فیزیکی مکانی و زمانی ! اوریکا!
  پاسخ: خواهش می کنم. شاد باشی

 3. nazgol says:

  قبول داری بعضی وقتها خودمون بر علیه خودمون زامبی میشیم ؟ اونجایی که نوشتید عشق به خود من خیلی بهش اعتقاد دارم تا آدمی به خودش احترام نذاره هیچ کسی نمیذاره تا وقتی خودش زامبی بشه بقیه هم میشن .مرسی فیروزه جان استفاده کردیم .
  پاسخ: ممنون از شما نازگل جان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *