مالک آن باش

حقیقت این است که این مکانی که ما زمین می‌نامیم، خیلی پیچیده و مرموز است. آن را نمی‌توان به درست یا غلط یا این طور و آن طور مجزا کرد. زندگی واقعی در شکاف‌ها و مکث‌ها…نهفته است. آن هنگامی که تنها با سکوت کامل می‌توانی با قلبت بشنوی .

اتفاقات ماورای رویاهای ماست؛ حیواناتی که کارهای خارق العاده انجام می‌دهند، معلولینی که قهرمان‌های المپیک می‌شوند، قربانی‌هایی که اندوه را به الهام تبدیل می‌کنند. زندگی پر از حوادث عجیب و معجزه آساست.
باید در درونمان کندوکاو کنیم تا مسیر خاص خودمان را کشف کنیم. شاید این مسیر آشفته، لذت بخش، سرشار از افسردگی یا شادی باشد. این مسیر خاص اصل خودتان است- خود واقعیتان. آن را نباید با دیدگاه شخصی دیگر مقایسه کرد. این مسیر نیروی زندگیتان است، انرژیتان. چیزهایی است که شما را به حرکت وا می‌دارد و روحتان را تعالی می‌بخشد- آنچه جرقه‌تان را شعله ور می‌کند. آن را به خاطر هیچ کس کم نور نکن. و قطعاً به خاطر آن معذرت خواهی نکن. به سادگی مالک آن باش!

زندگی از داستان‌های ما ساخته شده است، مسیرهایی که در آن تجربیاتی کسب می‌کنیم. آن دربارهٔ همهٔ آن لحظات کوتاه است. داستان خاص شما آن را شما می‌سازد. کاشف بزرگ زندگی خودتان باشید. با چشم مهر و علاقه آنچه شما را شما می‌کند مشاهده کنید. به اعماق آن بروید. سعی نکنید زیرک باشید و تنها مالک سختکوشی‌ها، خوش برخوردی‌ها، شجاعت‌ها باشید. کج خلقی‌ها، عجیب و غریبی‌ها، کینه توزی‌ها، حسادت‌ها و خشم قسمتی از شما هستند. با درخشش نور و پذیرفتن همهٔ آنهاست که صدمه نمی‌بینید.

3 thoughts on “مالک آن باش

 1. درنا کوچولو says:

  (خیلی تلاش کردم برا گذاشتن کامنت اما درج نمی شد و حالا دوباره می گم )

  شاید خیلی خودخواهانه باش اما این رو یک هدیه اختصاصی تلقی می کنم برای ماه جدید از طرف یه دوست دانا انجا که می گه :
  کاشف بزرگ زندگی خودتان باشید. با چشم مهر و علاقه آنچه شما را شما می‌کند مشاهده کنید. به اعماق آن بروید. سعی نکنید زیرک باشید و تنها مالک سختکوشی‌ها، خوش برخوردی‌ها، شجاعت‌ها باشید. کج خلقی‌ها، عجیب و غریبی‌ها، کینه توزی‌ها، حسادت‌ها و خشم قسمتی از شما هستند. با درخشش نور و پذیرفتن همهٔ آنهاست که صدمه نمی‌بینید.

  پاسخ: ممنون درنا جان بابت تعریف سخاوتمندانه ات

 2. بانوی بهمن ماه says:

  ممنون متن قشنگی بود ..منم همیشه اعتقاد دارم زندگی هرکسی یه داستانه در نوع خودش .و شاید بهترین نویسنده خدا باشه که اینهمه تراژدی و درام و غیره خلق کرده ..
  پاسخ: ممنون از لطف شما.
  عجب نویسنده ی خلاقی، ولی ای کاش از خوشی های زندگی بیشتر می نوشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *