۹ درس از ۹ روش امرار معاش در زندگی

شغلتان چیست؟ مطمئنم چیزهایی درباره ی کارتان می دانید که به طریقی به زندگی دیگران کمک خواهد کرد. به این موضوع به عنوان ابزاری برای بهتر کردن زندگی خودتان و دیگران فکر کنید.

روش هایی که  زندگی مان را به پیش می بریم  گاه سرگرم کننده و آموزنده است. اصول جاری در یک حوزه اغلب در حوزه های دیگر هم موثر است. به عبارت دیگر شخصی که در یک حرفه خبره است می تواند خردمندی اش را به حوزه ی روا بط مان در زندگی بیاورد.

 همانند یک کارگزار بورس فکر کنید:

منتظر سقوط  مواردی که در قلبتان احساس می کنید درست نیستند نمانید. هنگامی که احساس می کنید مواردی به سرعت در حال از دست دادن ارزششان هستند به غرایزتان اعتماد کنید. هر چه زودتر خودتان را بیرون بکشید کمتر آسیب می بینید و شانس بهتر و زودتری برای سرمایه گذاری دوباره در موارد پیشنهادی بعدی خواهید داشت.

همانند یک بازیکن بیسبال  فکر کنید:

اگر می خواهید تاثیر گذارترین ضربه ی هوم ران۱ را داشته باشید  باید آماده ی  حمله های زیادی باشید.

 همانند یک معمار فکر کنید:

در هنگام ساختن یک ساختمان باید مطمئن شوید اولین تمرکزتان یک بنیان محکم است، آنی که حتی در مقابل زلزله ها و دیگر عوامل غیر منتظره دوام بیاورد. همیشه مطمئن باشید که بنیان اولویت مهم تری از ظاهر شیک چیزها دارد.

 همانند یک تاجر فکر کنید:

سعی نکنید پرتقال را در یک کفش فروشی بفروشید. سعی نکنید در یک کفش فروشی پرتقال بخرید. بعضی از مردم خواستار پیشنهادات شما نیستند. بعضی ها آنچه را شما نیاز دارید ندارند.  

 همانند یک باغبان فکر کنید:

باید قبول کنید که تعدادی از گیاهان تنها در یک دوره ی خاص، در یک فصل خاص، زندگی می کنند. اگر سعی کنید مجبورشان کنید طول عمر بیشتری داشته باشند، یک باغبان بد خواهید بود.

 همانند یک وکیل فکر کنید:

وکیل ها می دانند شخصی که برای موفقیت جرو بحث می کند کم ترین قدرت را در گفتگوها دارد. ( این موضوع همچنین درمورد کسانی که خواستار موفقیت در رابطه هستند صدق می کند.)

 همانند یک تربیت کننده حیوانات فکر کنید:

اگر سگ تان از کنارتان فرار می کند دویدن به دنبالش اشتباه ترین کار است. در این صورت سگ سریع تر می دود. در عوض باید آرامشتان را حفظ کنید. حیوانات احساس ترس و تشویش را حس می کنند. طوری رفتار کنید که گویی در حال خوش گذرانی هستید. حیوانات فقط می خواهند جایی که سرگرمی بیشتری یافت می شود حضور داشته باشند.

 همانند یک بازیگر عمل کنید:

در یک بازار رقابتی همیشه باید حرکت متفاوتی انجام داد. از اینکه چه چیزی متفاوت و خاص است آگاهی یابید. این منحصر به فرد بودن را مغرورانه ارتقا دهید.

 همانند یک راننده ی مسابقات اتوموبیل رانی فکر کنید:

راننده های مسابقات می دانند که هرگز نباید به چیزهایی که نمی خواهند از مسیر منحرفشان کنند نگاه کنند. چون هر زمان که به آن نگاه یا فکر کنند هدف شان دقیقاً همان می شود. بنابراین اگر به همه ی خطرات و چیزهای بدی که از مسیر منحرفتان می کند فکر کنید دقیقاً همان بر سر راهتان قرار می گیرد.

 ۱٫هوم ران( زدن گوی به خارج از زمین و دویدن از روی همه ی پایگاهها)

3 thoughts on “۹ درس از ۹ روش امرار معاش در زندگی

 1. مرجان says:

  دوسش داشتم مخصوصا اون کارگزار, وکیل و راننده ی مسابقات رو…
  ممنونم فیروزه ی عزیز
  پاسخ: ممنون از حضور و توجهتان مرجان عزیز

 2. مسلم says:

  درود
  از اینکه مطلبهایی به این زیبایی و جالب توجهی رو یاداور میکنی.شبیه سوخت دوبرابر تو مسیر حرکت میشه.
  از همه خوشم اومد
  پاسخ: سلام دوست عزیز. ممنون از لطف و توجهتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *