ایمان

فرشته ابروهایش را بالا برد: “سوال واقعاً ساده ای است. آیا خودت را مرد با ایمانی می دانی؟ آیا رفتارها و عملکردهایت بر پایه ی ایمان است؟ هر انسانی  از روی ایمان یا ترس به جلو حرکت می کند. انتظار حادثه ای که هنوز رخ نداده یا باور چیزی که دیده یا لمس نمی شود از روی ایمان یا ترس است. انسان ترسو همیشه در لبه ی دیوانگی زندگی می کند. انسان با ایمان در انتظار پاداش همیشگی زندگی می کند.”

دیوید گیج پرسید:” پاداش؟”

دوباره شروع به قدم زدن کردند. فرشته جواب داد:” ایمان، یعنی باور آنچه دیدنی نیست؛ پاداش ایمان، دیدن آن چیزی است که شخص باور کرده. دیوید پاندر! آیا خودت را مرد با ایمانی می دانی؟”

دیوید جواب داد:” اگر بخواهم صادق باشم، همیشه فکر می کردم برای خودم منطق دارم.”

فرشته به راست پیچید و میهمانش را به راهرو عریضی هدایت کرد.” دلیل، هرگز خواستگاهی برای معجزه ها به وجود نمی آورد؛ بلکه این ایمان است که فرصتی برای وقوع معجزه ها به وجود می آورد. و در مقایسه نهایی، صدای راهنمای ایمان، دلیل است؛ دلیل تنها، می تواند این قدر ادامه یابد ولی ایمان، محدودیتی ندارد؛ تنها محدودیت در درک فردا، تردیدی است که امروز در تو پایدار است.”

مسافر: هفت تصمیمی که موفقیت فردی را تعیین می کند

اندی اندروز

 نشر لیوسا

2 thoughts on “ایمان

 1. درنا کوچولو says:

  و تو ” درنا کوچولو” آیا خودت را موجود با ایمانی می دانی؟ به آنچه فرشته گفته خوب فکر کن! شاید این کلام فرشته توست که از زبان فیروزه بانو ی دانا و مهربان جاری شده !
  پاسخ: امیدوارم با ایمانی قوی به همه ی خواسته هایت برسی دوست خوبم. موفق باشی

 2. Aria says:

  سلام بر بانو فیروزه مهراد
  اول خواستم بهتون تبریک بدم برای انتشار این کتابای عالی از سراسر جهان و نویسنده های جهان.
  من تازه کتاب درمانگر رو بر اثر اتفاقی بدست آوردم و امروز تمام کردم.کتاب خیلی عالی بود
  میخواستم یک سوال بپرسم:آیا اندی اندروز کتاب داستانی همراه با حقیقت زندگی دیگری مثل درمانگر داره؟اگه داره لطفا معرفی کنید ممنون
  پاسخ: درود. خوشحالم که درمانگر را دوست داشتید. از اندی اندروز کتاب گمشده برای نمایشگاه کتاب تهران توسط نشر نون چاپ می شود. کتاب راهنمای اندی اندروز نیز از نشر لیوسا چنین محتویی دارد. ممنون از توجه و لطف شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *