پکیج کامل شادی

اغلب کتاب‌های مربوط به خوشبختی شامل تئوری‌های شخصی و نکاتی است که باید انجام دهید تا خوشحال‌تر شوید.  کتاب ۳۶۵ روز، هر روز از سال شادی را در زندگی خود تجربه کنید، متفاوت است.

به جای تئوری، ۳۶۵ روش واقعی به شما گفته می‌شود که می‌توانید آن‌ها را هر روز انجام دهید تا خوشبختی را تجربه کنید.

من باور دارم که نیاز داریم روزانه خوشبختی را تجربه کنیم، نه فقط در «لحظات اوج» و موقعیت‌های خاص ـ‌‌ازدواج، سفر به مکان‌های شگفت‌انگیز، تولد یک نوزاد.

در واقع تحقیقات تأیید می‌کنند که بهترین روش برای رسیدن به خوشبختی تمرین هر روزه است.‌‌

بعضی از پیشنهادها نگرش‌هایی را در برمی‌گیرند که می‌توانیم برای شادی بیش‌تر در سراسر زندگی‌مان به کارشان ببریم؛ بعضی دیگر مواردی عینی هستند که می‌توانیم برای بالا بردن روحیه‌مان در هر لحظه استفاده کنیم؛ با این‌حال، تعدادی شامل تغییرات محیطی یا ضمیمه‌های تقویتی هستند که می‌توانیم امتحان‌شان کنیم.

بعضی مفرح و تعدادی کاملاً جدی هستند. همه‌شان‌ تأثیر مثبتی در ذهن، جسم و روح ما می‌گذارند؛ به این دلیل که ذهن و جسم ما از هم جدا نیستند و‌‌ همان‌طور که علم اثبات کرده، تجربه‌ی احساسات مثبت، مثل شادی، سیستم‌های ایمنی را تقویت می‌کند و از طریق آزاد کردن اندورفین و ترکیبات دیگر در جریان خون، بدن را در برابر بیماری‌ها مقاوم می‌کند وسریع‌تر بهبود یابد. اندورفین نه تنها مسکن طبیعی بدن است، بلکه باعث گشاد شدن رگ‌های خونی و در ‌‌نهایت آرامش قلب می‌شود.

جالب‌ترین موضوع درباره‌ی تمرین شادی این است که آن شادی ده برابر به ما برمی‌گردد. و چون شادی‌مان در دنیا پخش می‌شود، حتی شادی بیش‌تری خلق می‌گردد.‌‌ اگر فقط یکی از ما باورهای‌مان را تغییر دهد و شادی و عشق را بیاموزد آن‌گاه آن نگرش یا اطلاعات در بافت پیوندی جامعه جاری می‌شود و تمایل به شادی را در کل جامعه بالا می‌برد. بنابراین، می‌آموزیم نه تنها خودمان بلکه خانواده، دوستان، همکاران و همسایه‌های‌مان و به‌طور کلی دنیا را خوشحال کنیم.
شاید خوشبختی در ما و دنیا به‌رشد ادامه دهد.

۳۶۵ روز، هر روز از سال شادی را در زندگی خود تجربه کنید

مری جین رایان؛ فیروزه مهرزاد

نشر پردیس دانش

کتاب را می توانید از این جا تهیه کنید

One thought on “پکیج کامل شادی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.